Gmina Galewice zapowiada kontrole

Powiat Wieruszowski
2022-06-21 06:43
Gmina Galewice zapowiada kontrole

W ramach porządkowania gospodarki ściekowej i dążąc do wyeliminowania procederu wprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej informujemy, że na podstawie art. 9 ust.3 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001 roku – tekst jednolity Dz.U. z 2020 roku, poz. 2028,  pracownicy Urzędu Gminy w Galewicach będą przeprowadzali sukcesywne kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych, roztopowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej.

Przypominamy, że w myśl przepisu art. 9 ust.1 w/w ustawy zabronione jest wprowadzanie wód opadowych, gruntowych i drenażowych do kanalizacji sanitarnej.
Nielegalne odprowadzania wód opadowych lub gruntowych do kanalizacji sanitarnej zgodnie z art. 28 ust. 4 i 4a tejże ustawy zagrożone jest karą grzywny do 10 000 zł.

Mając na uwadze powyższe przepisy Urząd Gminy w Galewicach informuje, iż począwszy od dnia 01 lipca 2022 roku nasi pracownicy będą prowadzili w tym zakresie stosowne kontrole.

źródło: gmina Galewice

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę