Tugazeta

Futsal w Wieruszowie

Turniej eliminacyjny już za nami
2018-01-22 09:55
IV Turniej Eliminacyjny „Futsal Młoda Ekstraklasa” odbywał się w niedzielę na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieruszowie. Partnerem organizacyjnym wydarzenia był klub "Prosna". 
 
Futsal Młoda Ekstraklasa to turniej adresowany do młodych zawodników z klubowych drużyn piłkarskich z województwa łódzkiego. Jego celem jest propagowanie futsalu, jako dyscypliny sportu, którą można uprawiać przez cały rok, niezależnie od pogody, rozwijając w  młodych piłkarzach dodatkowe umiejętności. Bezapelacyjnym zwycięzcą niedzielnej rywalizacji okazała się drużyna Constract Lubawa. Na drugim miejscu podium stanął drugi zespół Pogoni Zduńska Wola a na trzecim pierwszy skład drużyny z tego miasta. 
 
- W woj. łódzkim zdecydowanie jest to pierwsza taka inicjatywa. Powiedzmy sobie szczerze, to również jest piłka nożna, aczkolwiek jest to troszeczkę inna dyscyplina - przyznaje Michał Wyszkowski, prezes stowarzyszenia "Więcej niż sport" z Łodzi. -  Futsal dla mnie jest czymś wyjątkowym i myślę, że naprawdę młodzi ludzie powinni poznawać tę dyscyplinę. Można fantastycznie wykorzystać to w szkoleniu dzieci oraz młodzieży. To, co robili ci mali chłopcy z Lubawy, to tak jakbym oglądał czasami zawodników, którzy w futsal grają 10 - 15 lat. 
 
Na lokalnym gruncie turniej wspierał klub WKS "Prosna Wieruszów". Członkowie zarządu przekazali najlepszym zawodnikom upominki i gadżety związane ze Śląskiem Wrocław: rękawice bramkarza, piłkę oraz koszulkę z autografami najlepszych zawodników. - Dzieciaki fantastycznie grały - cieszy się prezes Mariusz Bartodziejski. - Prosna była współorganizatorem tego wydarzenia. Nie posiadamy w takich grupach rocznika, dlatego zaprosiliśmy z naszej strony Akademię Reissa oraz Płomień Opatów. Myślę, że ta współpraca zaowocuje nowymi projektami. Za rok, mam nadzieję, będzie to jeszcze większe wydarzenie. 
 
Wielki finał odbędzie się w Zduńskiej Woli. Awansowały do niego 2 pierwsze zespoły. Końcowa klasyfikacja I - Constract Lubawa, II - Pogoń Zduńska Wola II, III - Pogoń Zduńska Wola I, IV - Warta Sieradz, V - Korab Łask, VI Akademia Piłkarska Reissa Wieruszów, VII - WKS Wieluń, VIII - Płomień Opatów. 
 
(PaH)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę