FUNDUSZE UNIJNE JAKO ŹRÓDŁO FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW

Powiat Wieruszowski
2022-02-23 14:05

FUNDUSZE UNIJNE JAKO ŹRÓDŁO FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW W POWIECIE WIERUSZOWSKIM I ICH WPŁYW NA ROZWÓJ SPOŁECZNO-GOSPODARCZY REGIONU

Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak Gabinet masażu i rehabilitacji Beata Kostrzewa z powiatu wieruszowskiego.

Najważniejsze jest zdrowie

Schorzenia kręgosłupa i układu ruchu to jedne z najbardziej powszechnych i dokuczliwych chorób cywilizacyjnych. Wynikają one z przede wszystkim z braku aktywności fizycznej, obciążeń, ale też z wszechobecnego stresu. Lekceważenie bólu może doprowadzić do zmian możliwych do wyleczenia jedynie operacyjnie. Jednak są metody, za pomocą których możemy sami skutecznie utrzymywać kręgosłup w dobrej formie, a w przypadku dolegliwości udać się na rehabilitację. Wieruszowski gabinet masażu i rehabilitacji postanowił poszerzyć swoją działalność o nowoczesne urządzanie do leczenia zmian chorobowych.

Droga do realizacji projektu

Projekt objął wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego w urządzenia nowej generacji, które umożliwiły wprowadzenie nowych usług. Rozszerzają one dotychczasową ofertę gabinetu oraz dają szansę na pozyskanie nowych klientów – sportowców, dzieci z wadami kręgosłupa oraz klientów w ostrym stanie zapalnym, w stanie przewlekłego unieruchomienia stawów w kończynach. W ramach projektu zostało zakupione urządzenie do bezpiecznej metody stymulacji metodą TECAR. Terapia TECAR  to jeden z zabiegów fizykoterapeutycznych wykorzystujący diatermię krótkofalową. Wytworzona fala stanowi formę ładunku energetycznego, który w trakcie wykonywanego zabiegu jest przekazywany do organizmu pacjenta za pomocą wspomnianego urządzenia. Pozyskano również aparat do terapii falami uderzeniowymi oraz zestaw do trakcji kręgosłupa. Zakres projektu zakładał również uruchomienie strony internetowej z prezentacją oferty, nową usługą teleporady w formie videoczatu i sklepu internetowego. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie tylko utrzymało zatrudnienie, ale zapewniło alternatywne źródła dochodu i stało się bardziej konkurencyjne na rynku.

Dotacje z UE

Nasze najbliższe otoczenie zmienia się na dobre dzięki funduszom unijnym. Dzięki dotacjom przedsiębiorcy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają swoją działalność. Całość projektu pn. „Wzrost konkurencyjności gabinetu masażu i rehabilitacji Beata Kostrzewa poprzez wyposażenie w nowoczesne urządzenia i uruchomienie sklepu internetowego” została zrealizowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu to 166 812,00 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 130 815,00 zł.

 

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.