Tugazeta

Ferie spędzą na poligonie

ŁÓDZKIE
2021-12-14 08:48

Kolejnych 50 mieszkańców województwa łódzkiego postanowiło wstąpić w szeregi łódzkich Terytorialsów. Szkolenie podstawowe odbędą w terminie ferii zimowych.

Blisko połowa z nowych ochotników to studenci i uczniowie. To właśnie z myślą o nich powstał projekt „Ferie z WOT”, który w tym roku realizują wszystkie brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Przyszli Terytorialsi zostali powołani w dniach 11 – 12 grudnia, przeszli test sprawności fizycznej, odbyli szkolenia z zakresu m. in. bhp i ochrony informacji niejawnych oraz pobrali wyposażenie i umundurowanie. Zasadniczą część szkolenia podstawowego odbędą w terminie ferii zimowych w województwie łódzkim (14-27 lutego).

Wśród kandydatów są również nauczyciele wychowania fizycznego (bracia bliźniacy), laborant, pracownik banku, instruktor nauki jazdy, pracownik ochrony i strażnik miejski. Mają od 18 do 51 lat i są mieszkańcami m. in. Łodzi, Skierniewic, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Łęczycy, Opoczna, Łowicza, Ozorkowa i Sieradza.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę