Tugazeta

Farba do włosów blond - polecane odcienie dla ciemnej karnacji

Materiał partnera
2021-12-20 10:56

Koloryzacja ma to do siebie, że może zmienić nasz wizerunek na duży plus w zaledwie parę chwil. Farba do włosów blond może tym samym stać się naszym sojusznikiem i potencjalnym źródłem inspiracji i lepszego samopoczucia. Jest jednak także druga strona medalu – nie każdy ton i kolor pasuje każdej i każdemu z nas. W celu zminimalizowania ryzyka nieudanej koloryzacji pierwszym krokiem powinno być dobranie odpowiedniej farby. Jaka farba do włosów blond przyda się nam, kiedy z natury mamy ciemną karnację?

Czy farba do włosów blond jest dla każdego?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna – tak, farba do włosów blond to dobry wybór dla każdej i każdego z nas. Kwestia wyboru farby nie rozbija się o sam kolor, jak zwykło się myśleć, ale przede wszystkim o odcień. O ile sam kolor może być dla kogoś odpowiedni, to zbyt ciepły lub zbyt zimny odcień może sprawić, że całość nie będzie wyglądała zbyt naturalnie. Jeśli jednak postaramy się, by odcień jak najbardziej korespondował z naszą karnacją, ryzyko nieudanej koloryzacji na blond jest znikome.

Farba do włosów blond jest w stanie także pomóc nam w wymodelowaniu naszej twarzy. Jeśli jest ona okrągła lub owalna i zależy nam na jej wydłużeniu, to zdecydowanie warto jest sięgnąć po jasną farbę. Wynika to z tego, że im ciemniejsze mamy włosy, tym bardziej nasze rysy będą podkreślone. Farba do włosów blond eliminuje ten problem i optycznie zmniejsza oraz wyszczupla naszą twarz.

Farba do włosów blond jest również polecana tym osobom, które chcą zamaskować swoją siwiznę. Jeśli chodzi o ten temat, to farba do włosów blond nie ma żadnej konkurencji. Nie tylko jest w stanie świetnie pokryć wszystkie nasze siwe pasma, ale też jej jasna barwa sprawi, że inne siwe włosy czy siwe odrosty nie będą tak bardzo widoczne.

Jak widać, wbrew pozorom farba do włosów blond jest całkiem uniwersalna. Wróćmy jednak do kwestii jej odcienia – jaka powinna być idealna farba do włosów blond dla osób z ciemniejszą karnacją?

Farba do włosów blond – jaki odcień do ciemnej karnacji?

Ogólna zasada doboru odcienia i tonacji farby do naszej karnacji jest taka, że powinny one ze sobą korespondować. Dotyczy to wszystkich produktów do koloryzacji i farba do włosów blond nie jest wyjątkiem. W ten sposób, jeśli naturalnie jesteśmy posiadaczami jasnej i chłodnej cery, lepsze będą chłodne odcienie włosów. Jeśli natomiast nasza karnacja jest ciemniejsza i ma naturalnie ciepły odcień – warto wtedy postawić na zbliżone ciepłe barwy.

W związku z tym, jeżeli nasza karnacja jest jasna, farba do włosów blond również może taka być. Panie z jasną i chłodną karnacją powinny sięgnąć po zimne odcienie, takie jak bardzo jasny blond czy platyna. W przeciwnym wypadku, jeśli Twoja cera jest naturalnie ciemniejsza i ciepła – dobrze sprawdzi się tutaj ciepły, lub piaskowy blond.

Warto tutaj zaznaczyć, że świetny efekt da zestawienie głębokości koloru wraz z naszą karnacją. Co to oznacza? Im ciemniejszy kolor karnacji, tym ciemniejsza będzie farba do włosów blond. Tym sposobem dla osób z cerą oliwkową szczególnie poleca się złoty blond, natomiast dla osób o takim samym odcieniu, ale o ciemniejszej, śniadej cerze, poleca się bardziej miodowe warianty blondu.

 

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.