Tugazeta

Fantastyczne spotkanie w gronie przyjaciół

Relacja BPGS
2022-03-08 14:36

Młoda, polska literatura coraz mocniej zaznacza się na rynku wydawniczym, pokazując czytelnikom świat oczami współczesnych trzydziestolatków. W poniedziałkowy wieczór gościem czytelniczek i czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki był Maciej Marcisz, autor bestsellerowych „Taśm rodzinnych” i wydanej kilka miesięcy temu „Książki o przyjaźni”. W obu swoich powieściach pisarz udowadnia, że jest wytrawnym obserwatorem życia codziennego i relacji międzyludzkich. Opisując z pozoru zwyczajne życie, autor dotyka ważnych tematów, jak depresja, przemoc, zagubienie, dzięki czemu bohaterowie jego powieści są pełnowymiarowi. Przepełnione dobrą energią spotkanie obfitowało w opowieści o pracy pisarza, inspiracjach. W rozmowie nie zabrakło refleksji, anegdot i fascynacji czytelniczych pisarza. Spotkanie z Maciejem Marciszem było na pewno wytchnieniem w tym trudnym dla wszystkich czasie i zapewne pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Nas, jako organizatorów cieszy fakt, że Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki dzięki znaczącemu wsparciu Gminy Sokolniki i Powiatu Wieruszowskiego stała się marką dobrych, inspirujących spotkań literackich. Wszak to właśnie biblioteka powinna pełnić rolę przewodnika po literackiej dżungli.

BPGS

 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę