Tugazeta

Europa w Koperniku [WIDEORELACJA]

Materiał nadesłany do redakcji
2022-01-23 15:17

Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu relacjonującego wizytę uczniów z Hiszpanii, Francji oraz Danii w wieruszowskim LO. Uczniowie i nauczyciele kilku krajów Europy byli niemalże przez tydzień, w ramach realizowanego wspólnie programu Erasmus+, gośćmi Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie.

Przypomnijmy, że  Erasmus+ to unijny program w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu, którego jednym z głównych założeń jest integracja z innymi krajami Unii Europejskiej.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, wraz ze szkołami partnerskimi:

- Ies Eduardo Primo Marques ( Carlet, Hiszpania),

- Istituto Statale Istruzione Superiore Paolino D'Aquileia (Cividale del Friuli, Włochy),

- LGT RenéGosse (Clermont l'Hérault, Francja),

- Bohrskolen (Esbjerg, Dania),

pozyskało fundusze na realizację projektu „EUROHOPE".

 

Głównym zadaniem projektu jest praca nad założeniami Celów Zrównoważonego Rozwoju – Przekształcamy nasz świat”. Koordynatorem projektu z ramienia wieruszowskiego LO jest p. Aleksandra Furman.

Pierwszy cykl spotkań, na którym byli obecni również uczniowie naszej szkoły, odbył się w Hiszpanii w listopadzie 2019 roku. Drugi w Wieruszowie - pod koniec ubiegłego roku. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Francji i Danii; uczniowie z Włoch towarzyszyli nam dzięki połączeniu online.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę