Dziś działania PRĘDKOŚĆ

Noga z gazu!
2022-03-18 09:57

18 marca 2022 roku na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostaną działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. W piątek na wielu drogach naszego województwa policjanci drogówki wyposażeni w sprzęt do pomiaru prędkości prowadzić będą kontrolę przestrzegania przepisów.

18 marca 2022 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.  Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, nadal  jest przyczyną większości  wypadków drogowych  podczas, których giną ludzie. Mundurowi  skupią  się  szczególnie  na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań policjanci będą przypominać,   jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

W ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem,   co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci ruchu drogowego, a w tym mundurowi  z  grupy „SPEED”, pełniący służbę  w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych     w wideorejestratory, w tym dniu głównie reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem będą nie zauważalne.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę