Tugazeta

Dzień Zdrowia w Wójcinie

Relacja szkoły
2017-05-17 21:16
12 maja dzieci z  Przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej  w Wójcinie uczestniczyli w Programie Dzień Zdrowia. Koordynatorem akcji była nauczycielka przyrody – pani Karolina Musiewicz. We współpracy z wychowawcami i nauczycielami w szkole przeprowadzono liczne konkursy, w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI. Pierwszym zadaniem klas i grup przedszkolnych było przygotowanie ogródka ekologicznego. Następnie, korzystając m.in. z wyhodowanych  ziół i warzyw, dzieci przygotowywały zdrowe kanapki i sałatki. Uczniowie poddani byli również testom: sprawności fizycznej i wiedzy o zdrowiu. Następnie w części artystycznej dzieci przedstawiły piosenki i scenki o tematyce zdrowotnej. Układały rymowanki i reklamowały zdrowe produkty.
 
Wszystkie zmagania oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele SP, na czele z dyrektorem szkoły panią Dorotą Ciećką, przedstawiciele Rady Rodziców i członkowie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną”. Po niespełna pięciogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe – drobny sprzęt sportowy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 
 
Przedszkole: 
I miejsce – grupa 3-4 latków i 5-6 latków
Klasy I-III
I miejsce – kl.I-IIa i III
II miejsce – II b
 
Klasy IV-VI
I miejsce – kl.V
II miejsce – kl. VIb
III miejsce – kl.IV i VIa
 
W szkole panowała miła i zdrowa atmosfera. Dziękujemy Radzie Rodziców, Paniom ze Stowarzyszenia ,,Wójcin nad Prosną”, Pani Dyrektor i nauczycielom za pracę w komisjach. Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród a wychowawcom za włączenie się w przygotowanie obchodów Dnia Zdrowia.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę