Tugazeta

Dzień Strażaka i zmiana sztandaru

Uroczystości w Wójcinie
2018-05-26 18:31

Gminny Dzień Strażaka połączony z przekazaniem nowego sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się w sobotę na terenie Wójcinia w gminie Łubnice. 

Dowódca uroczystości, dh Paweł Rogowski złożył raport wiceprezesowi ZOW ZOSP RP w Łodzi dh Andrzejowi Weselskiemu. Chwilę później nastąpił przegląd pododdziałów oraz podniesienie flagi państwowej na masz. W skład pocztu weszli druhowie Grzegorz Kmiecik, Jan Mączka oraz Czesław Tomaszewski.

Otwarcia uroczystości pożegnania i przekazania nowego sztandaru dokonał prezes OSP z Wójcina. - Straż pożarna obchodzi w tym roku 107. rocznicę swojej działalności - przypomniał Zenon Kopis. - Dziś społeczność strażacka naszej pięknej wioski cieszy się z nowego sztandaru, w całości sfinansowanego przez fundatorów, mieszkańców Wójcina, Andrzejowa i Makowszczyzny. To dla nas zaszczyt i wyróżnienie, ale także wyraz najwyższego uznania, na które swoją postawą i zaangażowaniem pracowało wiele pokoleń strażaków. Zawsze wierni hasłu "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek", strażacy wypełniali i wypełniają służbę, niosąc pomoc i ratunek o każdej porze dnia i nocy. 

Jak dodał dalej prezes Kopis, żegnano sztandar, z którym ponad 30 lat wypełniano strażackie powołanie. - Był z nami każdego dnia w boju i od święta. Jednoczył i mobilizował, z nim pozostaną piękne wspomnienia zdarzeń i ludzi. Zmienia się nasza ojczyzna, a sztandar też mocno się wysłużył, czas na nowy. 

Pożegnania sztandaru dokonał dh Stanisław Kulak, honorowy prezes OSP w Wójcinie. Odbyło się to w asyście Dominiki Dudek oraz Gabrieli Zimoch. Druh Kulak 31 lat temu przyjmował sztandar, teraz go żegnał i z honorami przywitał nowy. 

Podczas Gminnego Dnia Strażaka wręczono Złote, Srebrne oraz Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa. Odbyło się również nadanie odznaczeń wzorowego strażaka. Uroczystość, obok delegacji, zaproszonych gości i samorządowców, uświetniła swoją obecnością i grą Orkiestra Dęta Łubnice oraz mażoretki. 

(PaH)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę