Dzień rodziny - warsztat profilaktyczny

Gmina Sokolniki
2024-05-15 13:00
Dzień rodziny - warsztat profilaktyczny

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993. Celebracja tego dnia ma na celu skupienie uwagi na rodzinie, jej problemach i wyzwaniach oraz wsparcie rodziny nie tylko dla niej samej, ale również dla całego społeczeństwa.

15 maja Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we wspólpracy z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach zorganizował w klasie III warsztat profilaktyczny o tematyce rodziny.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że rodziny mogą być różne. Każda rodzina jest inna pod względem wielkości, a nawet koloru skóry, a poszczególni członkowie każdej z nich w pełni się rozumieją i czerpią radość z przebywania we wspólnym gronie jeśli się szanują.
 

Są także rodziny niepełne, w których jedno z rodziców wychowuje swoje dzieci z odwagą i siłą, dając im wszystko, co tylko są w stanie. Usilnie pracuje on, aby zapewnić uśmiech na twarzy dziecka, prowadzi z nim długie rozmowy, opracowuje wspólne marzenia i cele na przyszłość.
 

W tematykę rodziny dzieci wprowadziła Ewa Szandała kierownik GOPS a zabawy i warsztat prowadził asystent rodziny Julia Majcharzak.
 

Na koniec spotkania dzieci otrzymały książki dostosowane do wieku zawierające ciekawe opowiadania o perypetiach różnych rodzin. Przeprowadzenie zadania było możliwe przy wsparciu finansowym ze strony Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Sokolniki .

Rodziny są skarbami wymagającymi troski i pielęgnowania, bez względu na to, skąd one pochodzą. I to właśnie leży u podstaw stosunkowo młodego wciąż święta, jakim jest Międzynarodowy Dzień Rodziny.

źródło: GOPS Sokolniki 

Autor:
GOPS Sokolniki

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę