Tugazeta

Dzień Pszczoły w Lubczynie

Lubczyna
2022-05-21 13:19
Dzień Pszczoły w Lubczynie
W piątek 20.05 dzieci młodsze uczęszczające na zajęcia świetlicowe w Lubczynie obchodziły Dzień Pszczoły. W tym dniu dominował kolor żółty. Dzieci wysłuchały bajki o pszczołach, dowiedziały się jak powstaje miód, kto to jest pszczelarz. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe, dzieci wykonały również pracę plastyczną.
Aby jeszcze bardziej podkreślić ważna rolę pszczół, które pełnią w ekosystemie zaprosiliśmy lokalnego pszczelarza - panią Martę Pilarską. Maluchy miały okazję poznać bliżej zwyczaje pszczół, posłuchać ciekawostek przyrodniczych, przymierzyć strój pszczelarza,  przekonać się do czego służą ramki w ulu i poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku. Każde dziecko otrzymało od Pani Marty upominek - słoiczek miodu.
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marcie Pilarskiej za wizytę w naszej świetlicy, to był bardzo ciekawie spędzony czas.
Zajęcia w Świetlicy w Lubczynie współfinansowane są przez Gminę Wieruszów w ramach projektu Świetlik.
 
 
Autor:
Magdalena Więcierz

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę