Tugazeta

Dzień Pracownika Socjalnego w DPS

Relacja nadesłana do redakcji
2021-12-07 08:13

W czwartek 19 listopada w naszej placówce - Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie-Wsi świętowaliśmy Dzień Pracownika Socjalnego.

W jednym z Domów na początku spotkania jeden z instruktorów przedstawił genezę Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzony jest 21 listopada na pamiątkę spotkania Jacka Kuronia i Joanny Staręgi- Piasek z pracownikami opieki społecznej w miejscowości Charzykowy w 1989r. Dzięki temu wystąpieniu dowiedzieliśmy się, czym jest święto osób zatrudnionych w tym resorcie. Później wystąpili mieszkańcy, z barwnym przedstawieniem Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Nasi podopieczni bardzo dobrze poradzili sobie z rolami jakie odgrywali w tym przedstawieniu.

Z kolei w drugim Domu mieszkańcy zaprezentowali skecz pod tytułem ”Dzień Seniora”, jeden z mieszkańców wyrecytował wiersz na temat pracownika socjalnego następnie złożyli życzenia pracownikom naszej placówki. W nagrodę otrzymali gorące brawa.

W dalszej części akademii zgodnie z hasłem „Każdy śpiewać może” wszyscy uczestniczyli w karaoke, wykonując takie piosenki jak: „Pszczółka Maja”, „Wielki mały człowiek”. Na zakończenie spotkania głos zabrał Dyrektor Domu. Przekazał życzenia oraz podziękowania całemu personelowi, za pomoc niesioną drugiemu człowiekowi.

Uroczystości przyświecały słowa Alberta Einsteina, który uważał, że warto poświecić się dla innych, bo dopiero wtedy życie nasze nabiera sensu.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę