Tugazeta

Dzień Otwarty w Korczaku. Tak było!

WIERUSZÓW
2022-03-06 21:30

W sobotnie popołudnie, piątego marca 2022 roku drzwi Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie otwarły się, by przyjąć dzieci, które we wrześniu przyszłego roku szkolnego rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Społeczność szkoły: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie zaprosili małych gości do odbycia podróży po szkole.

Każdy przedszkolak miał okazję odwiedzić kilka ciekawych stacji, na których czekali zawiadowcy-nauczyciele, zapraszający do współpracy i zabawy. Na mapie podróży pojawiły się stacje tematyczne: Cyferkowo, Teatrolandia, Pasjolandia, Muzykolandia, Książkolandia, Literkowo, Wioska Olimpijska, Wspominkowo, Folklorowo, a nawet Smaczne Stołówkowo! Każda ze stacji zaprezentowała najciekawsze obszary działań edukacyjnych, które podczas ośmioletniej nauki proponuje placówka. Mali goście poznali nie tylko infrastrukturę budynku, nauczycieli, ale również uczniów, którzy rozwijają z dużymi sukcesami swoje zdolności, zainteresowania i pasje (harcerstwo, sport, taniec, muzyka, historia, teatr, języki obce) W trakcie podróży prezentowano gościom fotografie, które od lat stanowią dokument ciekawych wydarzeń szkolnych: wycieczki krajoznawcze, zawody sportowe, występy koła teatralnego, obozy i wyprawy harcerskie, nietypowe święta szkolne (Dzień Kapcia, Dzień Czekolady), akcje charytatywne, jasełka, zabawy karnawałowe, dyskoteki, konkursy, wywiady z ciekawymi pasjonatami, festyny rodzinne, innowacje pedagogiczne, spotkania integracyjne dla uczniów z niepełnosprawnością, będące urozmaiceniem obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową mapę podróży i upominek.

Mamy nadzieję, że wrażenia z pierwszej wizyty w szkole na długo pozostaną w pamięci gości i zachęcą do powrotu we wrześniu. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

 

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę