Tugazeta

Dzień Logopedy w Wyszanowie

Relacja szkoły
2021-03-06 09:22

6 marca przypada Europejski Dzień Logopedy. Jest on obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Szkolne obchody tego święta odbyły się 5 marca. Dzień ten został zorganizowany dla uczniów z klas I-III przez panią Ewelinę Góralską-Moś i Magdalenę Babiarz. Podczas logopedycznych potyczek uczniowie doskonalili umiejętności wyrazistego mówienia poprzez usprawnianie narządów mowy. Dzieci brały udział w różnych zabawach artykulacyjnych, oddechowych i słuchowych: gimnastyka buzi i języka z pajacem, „Z gracją cieszmy się artykulacją"- wierszyki poprawiające dykcję, ćwiczenia z kolorowymi piórkami, dmuchajkami logopedycznymi, dobieranie pary rymujących się obrazków, zabawy z magiczną kostką czy sudoku logopedyczne. Wszyscy z dużym zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyli w zajęciach. Nie zabrakło również zadań dla nauczycieli: tzw. „Łamańce językowe".  Wcześniej 2 i 4 marca w każdej grupie przedszkolnej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla nauczycieli z zakresu profilaktyki logopedycznej przez nasze Panie logopedki. W zależności od rodzaju ćwiczeń wykorzystywane były różnego rodzaju ciekawe i kolorowe pomoce logopedyczne. Były też zabawy ruchowe przy muzyce, które również mają ogromny wpływ na rozwój mowy. Wszystkie zajęcia odbywały się z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Dla rodziców przedszkolaków zostały przygotowane materiały dotyczące podstawowych informacji logopedycznych.

5 marca został również rozstrzygnięty wewnętrzny konkurs plastyczny, który polegał na przygotowaniu plakatu prezentującego „Dzień logopedy". Plakaty były ciekawe, różnorodne i kolorowe. Wyróżniono 3 prace: Zofii Rybak, Daniela Szkudlarka oraz Wiktora Haręży. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki wręczone przez panią dyrektor. Na szkolnym korytarzu znajduję się wystawa prac konkursowych oraz plakaty ze świata logopedii.

Składamy serdeczne życzenia wszystkim logopedom, życzymy wytrwałości i pasji do pracy.

SP Wyszanów

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę