Dzień bez śmiecenia!

Gmina Wieruszów
2022-05-11 15:12
Dzień bez śmiecenia!

W Dniu Bez Śmiecenia, który obchodzimy 11 maja uczniowie szkół z terenu gminy Wieruszów:

– Szkoła Podstawowa w Wyszanowie

– Szkoła Podstawowa w Pieczyskach

włączyli się w akcję Sprzątania Świata w ramach projektu Ekologiczny Wieruszów – masowa edukacja ekologiczna, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Akcja ma na celu naukę ekologicznych zachowań, zasad recyklingu i segregacji.

W Szkole Podstawowej w Wyszanowie uczniowie pod opieką pani Barbary Nowickiej zebrali śmieci z pobliskiego lasku przy boisku a następnie przeprowadzili dla uczniów klasy I i dzieci z przedszkola zajęcia. Segregację zebranych śmieci ułatwiły przygotowane kosze z napisami oraz stroje uczniów i pozwoliły dzieciom na poprawne wykonanie zadania i pokazały, że segregacja śmieci nie jest trudna, a wiele surowców może trafić do recyklingu.

W akcji wzięło udział 10 uczniów.

źródło: gmina Wieruszów 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę