Tugazeta

Duży ruch w MGOPS. Ile już złożono wniosków o dodatki?

Gmina Wieruszów
2022-01-14 13:15

Od kilku dni mieszkańcy mogą starać się o dodatek osłonowy, który z założenia ma zrekompensować choć częściowo rosnące ceny energii, gazu oraz żywności. Duży ruch z tego tytułu panuje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wieruszowie.

Jeśli jednoosobowe gospodarstwo domowe nie przekroczy dochodu w wysokości 2100 zł można otrzymać 400 bądź 500 zł. Gospodarstwo 2-3 osobowe może liczyć na 600 lub 750 zł, jeśli dochód nie przekroczy 1500 zł na osobę. Gospodarstwo 4 - 5 osobowe otrzyma 850 zł bądź 1062,50 zł przy założeniu, że dochód na osobę nie przekroczy 1500 zł. Gospodarstwo 6-osobowe i większe otrzyma 1150 bądź 1437,50 zł przy tej samej maksymalnej wysokości dochodu na osobę. Wyższa kwota dodatku przysługuje w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi.

Dodatek osłonowy w Wieruszowie

- Zainteresowanie jest bardzo duże - uważa Małgorzata Burak, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieruszowie. - Osoby przychodzą po wnioski i do ośrodka, i do gminy, bo tam również są te dokumenty. Zainteresowanie jest bardzo duże. Do tej pory wpłynęły już 132 wnioski w gminie Wieruszowie. Pomagamy w wypełnianiu tych formularzy. Na dole jest osoba, która stale pomaga mieszkańcom wypełniać wnioski. Jeśli mieszkańcy czegoś nie wiedzą, my przekazujemy rzetelne informacje w tym zakresie.  

W przypadku dodatku osłonowego obowiązuje tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę