Tugazeta

Drożej za śmieci w Czastarach

Rada uchwaliła nowe stawki
2021-11-30 13:46

W gminie Czastary od 1 stycznia 2022 r. wzrosną opłaty za śmieci. Standardowa stawka za zbierane odpadów w sposób selektywny to aż 32,50 zł. Jest jednak zapis zwalniający z 20% tej kwoty osób, które posiadają biokompostowniki. Miesięczna stawka od mieszkańca w przypadku niesegregowania będzie wynosić 65 zł. Standardowa stawka to 26 zł. 

- To nic przyjemnego, zarówno dla mieszkańców, jak i mnie osobiście - komentuje wójt Dariusz Rejman. - Tym bardziej, że te podwyżki nie są małe. To skok z 19,60 zł na 26 zł. To dość duża podwyżka. Przyglądaliśmy się, jak przebiegły przetargi w sąsiednich gminach. Firma "Eko-Region" dość podobnie policzyła sobie za tonę. Różnica między gminami wynosi 10 - 20 zł. Mnie też to boli.  Różnie to bywa, często zależy od liczby mieszkańców. U nas mamy zadeklarowanych 3500 osób. Przetarg w tym roku rozpisaliśmy na 2 lata. Całą tę sumę musimy policzyć przez 3500 mieszkańców, a zawsze łatwiej jest większym gminom, gdzie osób, które generują odpady, jest więcej. Te 26 zł to minimum, które musi być uchwalone. Dokładnie dyskutowaliśmy o tym z Radą Gminy, aby pokryć te zobowiązania, nie mamy wyjścia. 

Rada Gminy postanowiła także podnieść podatki o stopę inflacji - 3,6%, zgodnie ze wskazaniami GUS. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę