Tugazeta

Dron szukał wykroczeń

KĘPNO
2022-05-13 10:47
Dron szukał wykroczeń

Dbanie o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym to jedno z zadań spoczywające na policjantach z drogówki. Policjanci z kępińskiej komendy wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona. Mundurowi dyscyplinowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała kamera drona.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w dniu 11 maja br. przeprowadzili na terenie miasta Kępno działania, podczas których wykorzystany był policyjny dron. Działania te były wykonywane w miejscach gdzie często dochodzi do popełniania wykroczeń w ruchu drogowych przez kierujących. Przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki, mundurowi obserwowali uczestników ruchu drogowego. Tego typu przedsięwzięcia prowadzone są dla poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych. Obiektyw drona rejestrował zachowanie kierujących, a w momencie, gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy natychmiast podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia. Podczas środowych działań ujawniono 50 wykroczeń w ruchu drogowym, które zakończyły się mandatami karnymi.

źródło: KPP Kępno 

Autor:
red

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę