Dni Mikołaja są policzone

Gmina Łubnice
2022-04-20 06:49

Rada Gminy w Łubnicach podjęła uchwałę w sprawie zniesienia pomnika przyrody. Chodzi o wiąz szypułkowy "Mikołaj", rosnący w Wójcinie przy ul. Młyńskiej.

"Obecnie drzewo uschło, brak oznak życia. Z tego powodu może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia ruchomego - podano w uzasadnieniu. - Drzewo jest obumarłe, u podstawy pnia ma ubytek w korze. Stwierdzono również występowanie owocników grzybów na jego pniu oraz konarach. Drzewo rośnie na gruncie będącym własnością gminy Łubnice i nie znajduje się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków".

Zniesienie pomnika przyrody wobec drzewa umożliwi wydanie przez starostę zezwolenia na jego usunięcie. Projekt uchwały został uzgodniony z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Łodzi.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę