Tugazeta

Dla tych ludzi chleba nie braknie

Pożądane zawody w Wieruszowie
2022-01-25 15:23

W Wieruszowie i okolicach w 2022 r. najbardziej deficytowymi zawodami będą m.in. kierowcy samochodów ciężarowych, robotnicy obróbki drewna i stolarze, tapicerzy, pracownicy produkcji odzieży. Brakuje u nas ratowników medycznych, lekarzy oraz przetwórców mięsa. 

"Barometr zawodów" jest prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2022 r. Badanie zostało przeprowadzone przez ekspertów na przełomie III oraz IV kwartału 2021 r. Autorzy badania zaznaczają, że sytuacja w niektórych zawodach może się oczywiście zmienić, bo wszystko zależne jest od ciągle zmieniających się uwarunkowań rynkowych. 

W całym woj. łódzkim najbardziej poszukiwanymi pracownikami będą elektrycy, magazynierzy, kierowcy samochodów ciężarowych, lekarze, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, nauczyciele przedmiotów zawodowych, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pielęgniarki i położne, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości a także spawacze. 

Bezrobocie w Wieruszowie 

Na koniec grudnia 2021 r. stopa bezrobocia rejestrowanego w powiecie wieruszowskim wynosiła 4,4%. W Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych 847 bezrobotnych. Tylko w tym miesiącu "pośredniak" zanotował 140 ofert pracy. Niższe bezrobocie w woj. łódzkim tradycyjnie miała tylko Rawa Mazowiecka (3,2%). 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę