Tugazeta

Czy PiS będzie miało członka Zarządu?

WIERUSZÓW
2022-01-28 13:42

Zwiększenia składu Zarządu Powiatu Wieruszowskiego do pięciu osób zaproponowała radna Iwona Szkopińska. Obecnie w skład rządzącej koalicji wchodzą przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, KWW „Wspólnoty Powiatu Wieruszowskiego” oraz Koalicji Obywatelskiej.

Radna Iwona Szkopińska podczas sesji sugerowała, że zwiększenie zarządu o członka PiS, tutaj konkretnie wskazano Mariusza Dychto, być może przełoży się na lepsze wsparcie samorządu z zewnątrz. Chodzi oczywiście o zastrzyk gotówki, jaki przekazuje rząd PiS. - To już jest końcówka naszej pracy. Zostało jakieś tam 1,5 roku. Obiektywnie: pan starosta i członkowie Zarządu rozważcie, aby pan mgr tak znamienitej dziedziny, jaką jest historia, człowiek wykształcony, z ogromną wiedzą, który jest potrzebny nawet takim doradczym słowem, i takiej bazy filozoficzno-historycznej, i etycznej, czy byłby tym członkiem Zarządu – mówiła Iwona Szkopińska. - Dlaczego tak nie może być, przecież współpracujemy 3/4 kadencji w sposób na szóstkę. Każdy ma swoje ambicje, ale tu jest już taka ostatnia runda walki o te pieniądze, o to wszystko. Zakończylibyśmy to wzorcowo. Niech się uczą po prostu od nas wszyscy. Dawniej był Zarząd 5-osobowy, co za problem żeby to rozważyć. Wszyscy tu współpracujemy. Żegnaliśmy starostę, który też naprawdę oddał część swojego życia, 23 lata, patrzcie państwo, i nikt do niego nie ma pretensji czy jakich takich złości, nienawiści, łagodził to wszystko. Teraz żeby przejął to pan Stefan, bo chcemy żeby tak było, żeby pokazać, że wszyscy jesteśmy tu razem.

- Jeżeli ktoś się dobrze wsłuchał to w odpowiedzi pana starosty Pietrasa można było wyczytać, odpowiedział: na ten moment podtrzymuję to co zgłosiłem i nie będę zmieniał – odpowiadał przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Żóraw. - Analizujcie trochę to co się mówi, a wiedzą co niektórzy, że wariant jakiś będzie rozpatrywany, i wiedział o tym również pan Marek. Ja tylko tyle powiem, więcej nie będę mówił.

Radny Dariusz Sowiński nawiązał do początku kadencji, kiedy trwały rozmowy koalicyjne. - Tam była propozycja właśnie żeby rozszerzyć Zarząd i żeby ze strony radnych PiS był ten członek Zarządu Powiatu. Wiecie państwo, to są emocje, była inna sytuacja w kraju, w ogóle wszystko było inne. To było może trudne do zrealizowania, ale przecież, słuchajcie, łatwiej będzie temu staroście sprawować urząd w tej sytuacji, tylko dzisiaj nie można było tego zrobić, bo po prostu trzeba statut zmienić, ustalić Zarząd 5-osobowy, tym bardziej że wicestarosta jest spoza rady.

- Chciałbym podziękować pani Iwonie za silne wsparcie i uzasadnienie tego, tej mojej propozycji naszego przyjaciela, kolegi Mariusza Dychto – komentował radny Marek Stojecki. - Pani Iwona powiedziała szczerą prawdę.

- Absolutnie nie jestem przeciwny takim propozycjom – mówił członek Zarządu Piotr Kowalczyk. - To nie ode mnie tylko zależy, tylko Zarząd i cała Rada pochyli się nad tym i będzie to rozpatrywać.

Wniosek Szkopińskiej poparła też Irena Dundziak. - Jednocześnie chciałabym abyśmy mieli możliwość wysunięcia kandydata także spośród radnych PiSu. Oby nie był tylko jeden.

Obecnie Zarząd tworzą: Stefan Pietras (starosta), Marek Kanicki (wicestarosta), Piotr Kowalczyk i Adam Musiała (członkowie). 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę