Czy opłaca się pracować w charakterze magazyniera?

Materiał Partnera
2021-04-16 17:12

Praca na magazynie przez wiele osób traktowana jest jako zajęcie drugiej kategorii. Wbrew pozorom stanowi jednak kluczowy element funkcjonowania wielu firm. Zatrudnienie w charakterze magazyniera może przynieść także wiele korzyści i być opłacalne dla pracownika.

Magazynier – zawód, w którym łatwo o zatrudnienie

Zawód magazyniera stanowi jedną z profesji deficytowych. Praktycznie w całym kraju firmy zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników branży logistycznej, którzy chcą odpowiadać za składowanie i odpowiedni przepływ towarów. Z tego powodu znalezienie pracy w tej branży nie powinno być problemem nawet w przypadku pracowników bez dużego doświadczenia zawodowego. To dobra informacja zwłaszcza dla młodych osób, które dopiero rozpoczynają karierę. Zatrudnienie w charakterze magazyniera jest dla nich świetną szansą na zdobycie pierwszych doświadczeń na rynku pracy. Zawód ten mogą jednak wykonywać osoby w każdym wieku – muszą jedynie odznaczać się dobrą kondycją fizyczną, rzetelnością oraz odpowiednią dozą odpowiedzialności.

Praca jako magazynier jest dostępna w wielu przedsiębiorstwach. Można ją znaleźć m.in. w hurtowniach przemysłowo-spożywczych lub magazynach przemysłowych. Wyjątkowo opłacalne jest też zatrudnienie w jednym z centrów logistycznych, np. w firmie Amazon. Ciekawe oferty pracy są zamieszczane m.in. na stronie https://www.randstad.pl/pracawmagazynie/.

Czy opłaca się pracować w charakterze magazyniera?

Wykonywanie zawodu magazyniera może być pod wieloma względami opłacalne. Nie tylko łatwo znaleźć pracę, lecz także profesja ta oznacza dość dużą stabilność zatrudnienia. Pracownicy zazwyczaj wykonują obowiązki zawodowe na podstawie umowy o pracę. Dzięki temu mają dostęp do wszystkich przydatnych przywilejów pracowniczych, m.in. płatnych urlopów.

Średnie zarobki magazynierów wynoszą około 3500 zł brutto miesięcznie, co dla wielu osób bywa nieco zniechęcające. W większych miastach wynagrodzenie bywa jednak wyższe. Warto przy tym dodać, że firmy logistyczne bardzo często wprowadzają systemy premiowe. Dzięki temu ostateczna pensja magazyniera może wynosić o wiele więcej niż „podstawa” – wiele zależy tu od zaangażowania danego pracownika.

Magazynierzy mogą też liczyć na różnego typu benefity pozapłacowe. W dużych i sprawdzonych firmach standardem jest m.in. pakiet prywatnej opieki medycznej i możliwość skorzystania z karty typu Multisport.

Choć wiele osób uważa, że zawód magazyniera jest mało przyszłościowy i niezbyt rozwojowy, w rzeczywistości daje całkiem spore możliwości awansu, co oznacza także znacznie wyższe zarobki. Już samo wyrobienie uprawnień na wózki widłowe zwykle wiąże się z otrzymywaniem lepszej pensji. Pracując jako magazynier, można też piąć się po szczeblach kariery. Na wyjątkowo zaangażowanych pracowników czeka stanowisko starszego magazyniera, a następnie zastępcy kierownika magazynu. Zwieńczeniem ścieżki kariery w tej branży jest posada kierownicza. W największym firmach wiążą się z nią zarobki wynoszące nawet ponad 9000 zł brutto.

 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.