Tugazeta

Co zadzieje się w gminach?

Podpisano umowy na zadania w ramach PROW
2017-09-30 13:56
Gminy powiatu wieruszowskiego oraz funkcjonujące na naszym terenie stowarzyszenia skorzystały ze środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niebawem ruszą remonty obiektów użyteczności publicznej oraz inne działania skierowane dla mieszkańców. 
 
W gminie Czastary udało się pozyskać 173 tys. zł na dalszą przebudowę Centrum Kultury. Aplikację o przyznanie dofinansowania złożyła Ochotnicza Straż Pożarna. - Bardzo się cieszymy, że w końcu przyszedł moment na podpisanie umowy - komentuje wójt Dariusz Rejman. - Remont sali jest dla nas priorytetem, ponieważ trzeba było tego dokonać już dano temu. Wreszcie, jeszcze raz powtarzam, wreszcie, ten dzień jest dla nas wielkim świętem. Dzieje się to jednak trochę późno, bo spodziewaliśmy się tego w granicach czerwca albo lipca. Mieliśmy nadzieję, że ogłosimy przetargi i zdążymy z tym do końca roku. Niestety, już dzisiaj mamy październik, dlatego zadanie będzie przełożone na przyszły rok. 
 
Burmistrz Wieruszowa przypomina, że w mieście pracowano nad trzema wnioskami. Stowarzyszeniu działającemu przy OSP udało się zdobyć prawie 85 tys. zł na doposażenie Orkiestry Dętej w stroje i instrumenty muzyczne. - To jedna z wizytówek Wieruszowa - nie ma wątpliwości Rafał Przybył. - Ta grupa cały czas się rozwija. Mam nadzieję, że następne rozdanie też pomyślnie się zakończy. Staramy się o wybudowanie urządzeń do street workout i pomostów na rzece Prośnie. 
 
W Lututowie środki skierowano dla stowarzyszeń. - Powstaną dwa place zabaw oraz siłownia - zdradza wójt Marek Pikuła. - Te środki skierowałem również dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Chodzi konkretnie o remonty sal strażackich czy też świetlic. Place zabaw powstaną w miejscowości Piaski oraz przy spółdzielni mieszkaniowej w Lututowie. Siłownia będzie przy OSP Lututów, natomiast te pozostałe to utwardzenie placu przed OSP Huta, remont OSP Niemojew i Dobrosław. Łącznie to około 300 tys. zł. 
 
Gmina Sokolniki zdobyła finansowanie na trzy zadania. To kwoty około 30, 40 oraz 60 tys. zł. - Chcemy przebudować zbiornik "Okoń" w miejscowości Gumnisko - opowiada wójt Sylwester Skrzypek. - Chcemy doposażyć boisko w Sokolnikach w szatnię dla dzieciaków. W Walichnowach chcemy wybudować plac zabaw. 
 
Z gminy Łubnice o pieniądze starała się Orkiestra Dęta z Łubnic oraz miejscowa parafia rzymsko-katolicka. - W tamtym roku doposażyliśmy orkiestrę w Dzietrzkowicach i uważamy, że teraz na podobny ruch zasługiwała orkiestra z Łubnic - powiedział wójt Henryk Ciosek w towarzystwie prezesa OSP Mieczysława Olka. - Wspomogliśmy strażaków w pisaniu wniosków i przeprowadzeniu całej procedury. Orkiestra otrzyma 52 tys. zł a kościół 71 tys. zł na wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej. 
 
Samorządy i stowarzyszenia starały się o pieniądze poprzez Lokalną Grupę Działania „Między Prosną a Wartą”. Starosta Andrzej Szymanek, jednocześnie wiceprezes stowarzyszenia, podziękował pracownikom biura za włożony wysiłek w opracowanie „Lokalnej Strategii Rozwoju”. - To był pierwszy nabór, dalsze będą realizowane. Chcę podziękować pracownikom LGD, bowiem ta cała kwestia przygotowania LSR, wniosków o wsparcie finansowanie i przyjmowanie wniosków od beneficjentów to był duży wysiłek – nie miał wątpliwości. 
 
Patryk Hodera

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę