Tugazeta

Co ustalono w sprawie stawki za śmieci w Bolesławcu?

Rada zdecydowała podczas sesji
2022-01-03 10:41

32,50 zł za śmierci segregowane zapłacą niebawem od osoby mieszkańcy gminy Bolesławiec. Rada zdecydowała o tym większością głosów, po propozycji przewodniczącego Artura Dulskiego o zmniejszeniu stawki wójt Doroty Makówki, która pierwotnie wynosiła w projekcie 35 zł.

Tak jak w przypadku innych samorządów, również Bolesławiec musiał podjąć niepopularną decyzję. Wójt przedstawiła, że w poprzednim roku gmina dopłaciła do śmieci ponad 200 tys. zł. Dopłata będzie nieunikniona również w 2022 r., ale będzie ona niższa.

Stawka standardowa to 32,50 zł. Osoby posiadające biokompostowniki zapłacą o 18,46% mniej - 26,50 zł. Stawka za śmieci niesegregowane wynosi 65 zł.

Przetarg, w którym gmina Bolesławiec związała się z firmą "Eko-Region" ma obowiązywać przez 26 miesięcy. Samorząd za tonę odpadów zapłaci aż 1077 zł. Są gminy w regionie, które płacą po około 1026 zł za tonę, ale w ich przypadku przetarg będzie ogłaszany szybciej.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę