Tugazeta

Co dzieje się w sprawie drogi Lututów - Świątkowice?

Mieszkańcy czekają
2022-01-05 07:57

2022 r. będzie okresem kolejnych starań o pozyskanie środków z "Polskiego Ładu" na przebudowę drogi Lututów - Świątkowice. To odcinek należący do Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Marek Pikuła przekazał radnym, że obecnie szanse na zdobycie wsparcia powinny być większe.

- Skróciliśmy wartość tej inwestycji do skrzyżowania w Świątkowicach, po to żeby osiągnąć mniejszą kwotę inwestycji, która uzyskałaby rekomendację i poszłaby do realizacji - mówił podczas sesji Rady Miejskiej w Lututowie burmistrz Marek Pikuła. - Jest to kwota w granicach 16 mln zł. Myślę, że to co jest najbardziej istotnym to jest to żeby Starostwo Powiatowe złożyło tylko w tym wniosku jedną inwestycję. Pozostałe wnioski, które chce sobie starostwo składać, niech sobie składa, natomiast dla nas istotnym jest, żeby ten wniosek zawierał tylko konkretną inwestycję drogi w Świątkowicach. Takie są założenia, natomiast to co pan starosta jeszcze z radą szykują sobie inne wnioski, to tak naprawdę już dla nas nie jest takie ważne. Najważniejsze jest, i tutaj się z panem starostą zgodziliśmy w tym temacie, że ten wniosek starostwa w ramach "Nowego Ładu" w tym nowym rozdaniu będzie złożony tylko pod tym kątem. Będziemy czekać, a ja powiem, że mam nadzieję, że w tym wymiarze, który teraz proponujemy, że ta rekomendacja będzie.

Podczas poprzedniej edycji w ramach "Polskiego Ładu" Starostwo Powiatowe z Wieruszowa złożyło wniosek opiewający na 37 mln zł. Dofinansowania nie udało się pozyskać, a samorządy otrzymały średnio po 7 - 10 mln zł.

- Nie wiem kiedy Rząd ogłosi wyniki tych naborów. Jeżeli byłoby to do połowy roku, Zarząd Dróg i Starostwo ma już przygotowaną tę drugą wersję - okrojoną - dokumentacji i myślę, że jest to kwestia tylko kiedy zapadną decyzje - dodał Marek Pikuła.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę