Tugazeta

Co działo się w straży w Wójcinie?

Walne zebranie sprawozdawcze za 2016 r.
2017-02-26 10:50
Ochotnicza Straż Pożarna w Wójcinie dokonała podsumowania 2016 r. Walne zebranie sprawozdawcze odbyło się w sobotni wieczór. 
 
OSP w Wójcinie jest jednostką typu S. Obecnie tworzy ją 71 członków czynnych, 5 honorowych oraz 47 wspierających. Przy OSP działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, druhowie mogą pochwalić się średnim samochodem pożarniczym, którym do akcji ratowniczych może wyjeżdżać  23 przeszkolonych druhów. Tradycyjnie nie zapomniano o wspomnieniu osób, które odeszły już na wieczną służbę. W minionym roku byli to dh Eugeniusz Głąb oraz dh Stanisław Musiałek. Członkowie wspierający zostali uczczeni symboliczną minutą ciszy. 
 
W 2016 r. Zarząd OSP odbył 8 protokołowanych oraz 5 roboczych posiedzeń, na których debatowano na temat różnych wydarzeń. Na przestrzeni minionych miesięcy jednostka pozyskała sprzęt, umundurowanie i środki ochrony osobistej strażaka na kwotę ponad 25 tys. zł. - Zakupiono 15 mundurów wyjściowych, 5 mundurów koszarowych, czapki strażackie i koszule, 7 kurtek strażackich dla dowódcy i pocztów sztandarowych, 2 butle kompozytowe zapasowe do aparatów powietrznych, 2 bosaki teleskopowe, 4 pary butów bojowych – relacjonował prezes dh Zenon Kopis. - Zakupiono także i zamontowano 2 gabloty na zabytkowe sztandary mówiące o przeszłości Wójcina. Urząd Gminy zakupił i pokrył koszty montażu nowej bramy garażowej za kwotę ponad 10 tys. zł. Dziękujemy za okazaną życzliwość!
 
OSP z Wójcina kładła nacisk na odpowiednie wyszkolenie swoich druhów, dlatego jej 5 członków aktywnie brało udział w różnych kursach. W 2016 r. jednostka wyjeżdżała do akcji 17 razy (do 13 pożarów, 2 zagrożeń miejscowych oraz 2 fałszywych alarmów). - Za udział w akcjach pożarniczych i szkoleniach druhowie otrzymali ekwiwalent w wysokości 2109 zł, który dobrowolnie przekazali na rzecz jednostki – zaznaczył prezes Kopis i przypomniał, że strażacy brali udział w innych wydarzeniach. A mowa m.in. o próbnej ewakuacji szkoły, pokazach ratowniczo-gaśniczych oraz edukacyjnych pogadankach. Jednostka odnotowała swój udział w ramach WOŚP, podtrzymała tradycję dyngusową a także wspierała różne działania organizowane m.in. przez Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną”. Był również Dzień Strażaka, Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn oraz udział w uroczystościach organizowanych na terenie gminy i powiatu. - Serdeczne podziękowania kieruję w stronę tych członków, którzy poświęcili swój wolny czas i przyłączyli się jako wolontariusze do przeprowadzenia zbiórki publicznej „Pomoc dla Pauliny”, dziewczynki z Kolonii Dzietrzkowice. Dochody ze zbiórki publicznej, łącznie z koncertem charytatywnym wyniosły ponad 60 tys. zł. W imieniu rodziny Paulinki pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom za ofiarność i udzielone wsparcie. 
 
Ale to nie jedyne podziękowania. Druhowie pokłonili się wszystkim, dzięki którym możliwa była prężna działalność  w 2016 r. Walne zebranie uświetniła swoimi występami Orkiestra Dęta OSP Łubnice. 
 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę