Co dalej z drogą powiatową w Krajance?

REGION
2024-02-12 08:43
Co dalej z drogą powiatową w Krajance?

Piszę w sprawie fatalnego stanu drogi relacji Parcice - Wieruszów, w szczególności odcinka w Krajance. Droga jest tam w fatalnym stanie już dłuższy czas i nikt z tym nie robi kompletnie nic. Tyle ludzi jeździ tam codziennie do pracy. Czy ktoś w końcu się tym zajmie? Czy ktoś musi sobie uszkodzić samochód, żeby zaczęli się tym interesować? Ten odcinek to nie jedyny przypadek fatalnych dróg, jakie mamy w naszym powiecie.

(Dane do wiadomości redakcji)

- My w tym okresie, kiedy jest bardzo mokro, nie jesteśmy w stanie w miarę dobrze tego naprawić i naprawiamy to interwencyjnie - odpowiada starosta wieruszowskim Stefan Pietras. - Natomiast chcemy zrobić przede wszystkim odcinek ponad kilometrowy. Złożyliśmy wniosek o dotację do Urzędu Marszałkowskiego z ochrony gruntów rolnych. Liczymy, że te pieniądze dostaniemy i w związku z tym wtedy byśmy całą nawierzchnię na odcinku około 1,2 km naprawili, bo ona faktycznie się sypie. Jak dostaniemy te środki, na pewno zrobimy to w tym roku. Ta droga faktycznie jest już w złym stanie, dlatego poczynając od Krajanki w kierunku obelisku, chcemy dokonać tam nie interwencyjnych remontów, a zrealizować nową nawierzchnię. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę