Tugazeta

Ciągnik siodłowy z naczepą wywrócił się na bok

CHOTYNIN
2021-11-30 18:13

Ciągnik siodłowy z naczepą zboczył z toru jazdy i przewrócił się na bok. Do zdarzenia doszło 30 listopada około godz. 17.00 w Chotyninie w gminie Bolesławiec. Na miejsce zadysponowano straż pożarną oraz policję. Kierowcy nic poważnego się nie stało. Trwa dokładne wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. 

Opady śniegu, wiatr oraz minusowe temperatury, mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym. W związku z powyższym policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy także o obowiązku oczyszczenia pojazdu oraz dachów budynków z zalegającego śniegu i lodu. Nie bądźmy również obojętni na los osób samotnych i bezdomnych.

Wieruszowscy policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Opady śniegu, ujemne temperatury i przygruntowe przymrozki wymagają od nas nie tylko większej wyobraźni i refleksu na drodze, ale także przygotowania naszego pojazdu. Jedną z takich czynności jest zmiana opon z letnich na zimowe. W czasie, gdy średnia dobowa temperatura spada poniżej 7 stopni, wszyscy powinni poważnie zastanowić się nad ich zmianą. Pamiętajmy również o obowiązku oczyszczenia pojazdu z zalegającego śniegu i lodu. Obowiązek ten został uregulowany w Ustawie Prawo o ruchu drogowym. Za niedopełnienie tego obowiązku, grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych.

W myśl przepisów Ustawy Prawo Budowlane apelujemy również do zarządców i właścicieli budynków, szczególnie tych wielkopowierzchniowych, o bieżące odśnieżanie dachów i likwidacje sopli lodowych, mogących stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Przypominamy także o obowiązku odśnieżania chodnika i utrzymania czystości i porządku w rejonie nieruchomości. Niedopełnienie tego obowiązku stanowi wykroczenie, zagrożone karą grzywny do 1500 złotych albo karą nagany. Osoba, na której ciążą przedmiotowe obowiązki, może ponieść także odpowiedzialność cywilnoprawną, za wypadki zaistniałe na obszarze nieruchomości.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę