Chcieli pomagać i udało się!

W Wójcinie podsumowali społeczną akcję
2014-11-23 22:17

„Nie bójmy się pomagać” - to akcja, jaka została zainicjowana przez nieformalną grupę „Pomocne Rączki” w Wójcinie. Projekt polegał głównie na nauce udzielania pierwszej pomocy, a jego pomysłodawczynią była Magdalena Biegańska, która już wcześniej dała się poznać jako działacz społeczny, poprzez organizację Dnia Dawcy Szpiku w Staszicu. - Razem z koleżankami ze straży pomyślałyśmy, że warto byłoby przybliżyć mieszkańcom sposób reagowania w przypadku różnych zagrożeń. Chciałyśmy dotrzeć do społeczeństwa. Trafiłyśmy na okres, kiedy można było pozyskać środki zewnętrzne. Pomogła nam Edyta Piekielna, która udziela się w jednej z fundacji w Kluczborku. Pomogła nam napisać projekt, nakierowała nas na odpowiednie instytucje i przyznano nam blisko 5000 zł.

Ochotniczki z Wójcina uczestniczyły w wyjazdowym szkoleniu, dla uczniów szkoły podstawowej przygotowano konkurs a przez kilka dni w Centrum Kultury Wsi można było wziąć udział w specjalnym kursie udzielania pierwszej pomocy, prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów. - Beneficjentami projektu była głównie nasza wiejska społeczność – podkreśla jedna z działaczek Edyta Piekielna. - Chcieliśmy dotrzeć do młodych, pokazać jak to się wszystko odbywa. Dlatego w szkole przeprowadzono konkurs. Dziś wręczyliśmy im nagrody za aktywność i zaangażowanie.

Podsumowaniem kilkutygodniowej działalności była ostatnia niedziela. To właśnie wtedy przed mieszkańcami zaprezentowano zdobyte umiejętności. Był też pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP i Państwowej Straży Pożarnej. Działania były dofinansowane ze środków projektu FIO „Grand na lepszy start” z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę