Chcą trenować. Nie mają samochodu...

Sportowcy proszą o wsparcie projektu
2016-09-28 11:21

Wieruszowski Klub Kolarski zamierza zebrać 35 tys. zł na zakup samochodu, który będzie służył do przewozu zawodników oraz transportu sprzętu. Do tej pory miejscowi działacze korzystali ze swoich prywatnych pojazdów. Trenerzy wykonują swoją pracę charytatywnie. Na zebranie środków kolarze mają prawie 50 dni.

O tym, że wieruszowscy kolarze w krótkim czasie odnieśli już wiele sukcesów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W ciągu roku co chwilę słyszymy albo czytamy o dobrych startach trenującej młodzieży. Klub powstał w czerwcu 2012 r. i na początku działał jako sekcja przy fundacji „Wiktoria”, by później przejść pod skrzydła WKS Prosny Wieruszów. - Rok 2014 był dla nas  przełomowy. Zostaliśmy zauważeni  przez lokalne firmy,  które zgodziły  się  wspierać nas i nasze  starty– przypomina jeden z trenerów, Robert Zych. - Pozyskaliśmy  wielu  sponsorów, dzięki  którym  mogliśmy  wreszcie założyć  nasze  pierwsze  stroje  teamowe. W tym też roku dzieciaki otrzymały swoje pierwsze licencje kolarskie. W tym czasie nasi zawodnicy odwiedzili  51 miejscowości. Efektem tych startów jest fakt, że nasza szkółka stawała na podium aż 53 razy, w tym na najwyższym stopniu 17 razy, na drugim miejscu 24 razy i na trzecim stopniu 12 razy. W Mistrzostwach szkółek kolarskich zajęliśmy czwarte miejsce i dwa razy szóste.

W minionym roku szkółka pojawiła się w 34 miejscowościach a zawodnicy aż 92 razy stawali na podium. Kolarze sukcesywnie inwestują w sprzęt oraz niezbędne akcesoria. - Dzięki naszym sponsorom wyposażyliśmy naszych młodych kolarzy w siedem rowerów szosowych a od tego roku poprzez udział w projektach gminnych, powiatowych i innych,  rozpoczynamy wyposażanie szkółki w rowery  MTB XC - dodaje Zych.

Aby dalej trenować i uczestniczyć w kolejnych zawodach konieczny będzie zakup samochodu do przewozu kilkuosobowej grupy zawodników i rowerów. - Niestety nasze samochody prywatne, mój i trenera Tomka Zawierty, to już leciwe "osobówki", dlatego zwracam się właśnie do was o to, abyście poświęcili chwilkę czasu na zapoznanie się z naszym projektem i ewentualnie go wsparli. Projekt potrzebuje też niezłego rozgłosu i o to was też proszę – apeluje jeden z trenerów.

Jeśli chcielibyście wesprzeć naszych zawodników koniecznie odwiedźcie stronę polakpotrafi.pl

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę