Tugazeta

Chcą dogadać się z marszałkiem

SOKOLNIKI
2017-09-20 13:02
Od wiosny przyszłego roku w Sokolnikach ruszy budowa kanalizacji. Inwestycja będzie prowadzona razem z wymianą starego wodociągu azbestowego. Po wszystkim przy głównej drodze mają zostać wybudowane chodniki. Włodarze chcą dojść do porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 482. 
 
- Chcielibyśmy siąść do rozmów z marszałkiem województwa - ma nadzieję Sylwester Skrzypek, wójt gminy Sokolniki. - Równolegle trwają rozmowy z wydziałami Urzędu Marszałkowskiego, konkretnie z Wojewódzkim Zarządem Dróg co do jakości odtworzenia tej drogi i parametrów, które musimy spełnić po odtworzeniu. Wyjaśnienia trwały jeszcze do niedawna, przedstawialiśmy kosztorysy, parametry planowanych materiałów. Gdy będziemy znali żądania finansowe Urzędu Marszałkowskiego to ponownie będziemy chcieli prowadzić negocjacje. 
 
Na budowę sieci kanalizacyjnej i przebudowę wodociągu gmina Sokolniki pozyskała prawie 2 mln zł dofinansowania z PROW na lata 2014 - 2020. Zadanie obejmie ponad 6 km sieci wodociągowej i ponad 3 km sieci kanalizacyjnej. Krawężniki i obrzeża mają liczyć ponad 7 km. Wszystko może kosztować nawet 10 mln zł. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę