Być kobietą - fajna rzecz

Relacja z Chróścina
2022-03-14 08:18

We wtorek 8 marca w naszej placówce w Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie - Wsi świętowaliśmy Dzień Kobiet. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy wspólną imprezę - uroczystą akademię, która składała się z trzech części.

Na początku, jedna z Pań terapeutek przedstawiła krótki zarys historyczny dotyczący Dnia Kobiet. Mogliśmy się dowiedzieć o ważnych wydarzeniach związanych z obchodzonym od 1910 roku święcie wyrażającym szacunek dla płci pięknej. Wszyscy podopieczni i pracownicy wysłuchali z wielkim zainteresowaniem tych ciekawostek.

Dla wielu z nas to święto kojarzyło się z czerwonym goździkiem i innymi upominkami z czasów PRL-u!!!

Po prelekcji miały miejsce występy naszych podopiecznych - artystów, którzy mogli przed publicznością zaprezentować swoje teatralne i muzyczne talenty. Wspólnie zaśpiewali utwór, dobrze nam znany Bogusława Mec „Jej portret”.

Następnie odbyło się przedstawienie teatralne pt.:” Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Widowisko to adaptacja znanej baśni braci Grimm, zawiera ona ważne przesłanie, uczy że należy pomagać bliźnim w potrzebie.

W trzeciej części akademi były życzenia od dyrektora DPS oraz list z życzeniami od Pana Starosty skierowane do wszystkich kobiet. Nasze cudowne Panie zostały obdarowane przez mężczyzn wiosennymi tulipanami i słodyczami.

 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę