Tugazeta

Burmistrz odebrał psa, który celowo był maltretowany

WIERUSZÓW
2021-11-29 15:15

29 listopada burmistrz Wieruszowa podpisał zawiadomienie w sprawie czasowego odebrania psa mieszkance Wieruszowa. Zwierzę, po zawiadomieniu jednego z mieszkańców, w fatalnym stanie trafiło pod opiekę schroniska "Psia Ostoja". 

Burmistrz odebrał psa na podstawie ustawy o ochronie zwierząt, ze względu na utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach bytowania i rażącego zaniedbania. Lekarz weterynarii wcześniej zauważył, że ze względu na podejrzenie celowości działań, które skutkują kalectwem oraz cierpieniem zwierzęcia, psa powinno odebrać się właścicielowi. 

Około 3-letni samiec cierpi na rozszerzenie końcowego odcinka prostnicy oraz uszkodzenie zwieracza, co skutkuje zaleganiem kału oraz trudnością w wypróżnianiu się. "Ze względu na wiek psa oraz brak innych zmian w organizmie, należy stwierdzić, że do zmian doszło na skutek powtarzalnych czynności mechanicznych, np. drażnienie prostnicy jakimś narzędziem lub celowe uszkodzenie odbytu". 

Obecnie pies kwalifikuje się do skomplikowanego zabiegu operacyjnego. Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę