Tugazeta

Burmistrz Lututowa z absolutorium

Relacja z sesji
2022-06-23 21:29
Burmistrz Lututowa z absolutorium

23 czerwca w Urzędzie Miejskim odbyła się L Sesja Rady Miejskiej w Lututowie. 

Otwarcia i stwierdzenia prawidłowości obrad dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Zgadzaj, przywitał zebranych oraz przedstawił ramowy porządek obrad. W uroczystej sesji wzięli udział radni rady miejskiej, radny powiatu wieruszowskiego oraz sołtysi z terenu Gminy Lututów.

Głównym punktem obrad było wystąpienie burmistrza Lututowa Marka Pikuły, który  szczegółowo przedstawił Raport o stanie Gminy Lututów za 2021 rok oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za miniony rok sprawozdawczy, zwracając szczególną uwagę na wartość i zakres wykonanych przedsięwzięć.                   

W 2021 roku wykonano szereg inwestycji na terenie gminy: m.in  modernizację dróg gminnych, budowę Skateparku w Lututowie, termomodernizację Szkoły Podstawowej filia w Niemojewie, remont pomieszczeń w Miejskim Ośrodku Kultury w Lututowie oraz budowę studni głębinowej w Lututowie. Szczegółowe informacje o inwestycjach zrealizowanych w 2021 r. znajdziemy w Raporcie o stanie Gminy Lututów za 2021 r. Ogólna wartość zrealizowanych inwestycji wyniosła 4 568 762,00 zł.

Burmistrz w swoim wystąpieniu podkreślił, że wszystkie zrealizowane inwestycje to ogromny sukces tutejszego samorządu. To dzięki dobrej, owocnej współpracy  oraz relacji pomiędzy burmistrzem, radą i pracownikami tutejszego urzędu i podległych jednostek udaje się zrealizować szereg przedsięwzięć które służą lokalnej społeczności. Włodarz życzył kolejnych tak owocnych lat.

Rezultatem dobrej współpracy organów gminy był także wynik głosowania, zgodnie z którym wszyscy obecni na posiedzeniu Radni jednogłośnie głosowali o udzieleniu wotum zaufania Burmistrzowi Lututowa oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2021 r.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę