Tugazeta

Budżetowe plany gminy Łubnice

Co będzie realizowane?
2019-01-29 11:59

18 mln zł po stronie dochodów oraz 20,6 mln zł po stronie wydatków zakłada uchwalony budżet gminy Łubnice na 2019 r. 

Na wydatki majątkowe wydzielono 4,4 mln zł. Planowany deficyt w wysokości 2,6 mln zł ma zostać pokryty z pożyczki na finansowanie zadań realizowanych ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, pożyczki z WFOŚiGW oraz kredytu. 

Największym wyzwaniem wciąż pozostaje przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowościach Dzietrzkowice, Łubnice i Wójcin oraz budowa sieci kanalizacyjnej z przyłączami na ul. Wieluńskiej w Wójcinie. Zadanie ma kosztować ponad 3 mln zł. Na modernizację sieci wodociągowych w celu usunięcia awarii zapisano 60 tys. zł W budżecie jest również punkt mówiący o przebudowie i rozbudowie sieci wodociągowej zakończonej tworzywowymi studniami wodomierzowymi na ul. Wodnej w Łubnicach na kwotę 99 tys. zł. Również na przebudowę ul. Wodnej zapisano 138 tys. zł. Kolejnym drogim zadaniem może być termomodernizacja szkoły w Wójcinie, którą szacuje się na 480 tys. zł. Remont budynku OSP w Ludwinowie z przeznaczeniem na Centrum Kultury to z kolei koszt 160 tys. zł. 

Budżet otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę