Tugazeta

Budżet gminy Czastary na 2022 r.

Co samorząd planuje do realizacji?
2022-01-04 11:55

Dochody na poziomie 19,6 mln zł oraz wydatki w wysokości 20,8 mln zł przewiduje budżet gminy Czastary na 2022 r. Na wydatki majątkowe zapisano 3,3 mln zł. 

Na budowę lub modernizację infrastruktury drogowej zapisano póki co 110 tys. zł. Samorząd w ramach „Nowego Ładu” ma otrzymać 7,6 mln zł na budowę dróg a także ponad 2,2 mln zł na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Kwoty te jeszcze nie są ujęte w budżecie. 

Na zakup samochodu dla OSP w Krajance zapisano 150 tys. zł, na budowę sieci wodociągowej 83 tys. zł. Tutaj gmina ma uruchomić kolejne 900 tys. zł z „Polskiego Ładu” na inwestycję wodno-kanalizacyjną. 

Dalsza rozbudowa szkoły w Czastarach, polegająca na budowie stołówki wraz z zapleczem kuchennym oraz świetlicą, ma kosztować ponad 2,8 mln zł. Przy przedszkolu w Czastarach zaplanowano budowę ogrodzenia (15 tys. zł), na budowę ośrodka sportowo-rekreacyjnego przeznaczono 44 tys. zł. 

Gmina powstały deficyt zamierza pokryć zaciągniętym kredytem na kwotę 1,2 mln zł. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę