Tugazeta

Bolesławiec pierwszy w powiecie

Pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego
2021-12-18 10:20

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi wraz z Urzędem Statystycznym organizowały Ranking Gmin Województwa Łódzkiego.

8 grudni podczas Gali Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego rozdane zostały wyróżnienia dla Liderów Województwa Łódzkiego.  Ranking Gmin to inicjatywa, której celem jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Wójt Dorota Makówka otrzymała dla Gminy Bolesławiec dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Lider Powiatowy - Lider powiatu wieruszowskiego.

"Celem przedsięwzięcia było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Mamy nadzieję, że przeprowadzone analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu - podsumowują organizatorzy, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

W ramach Rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy województwa łódzkiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Dlaczego nasz ranking ma akurat taką formułę? Porównujemy gminy o podobnym potencjale. Nie sposób porównywać gminy np. ze Śląska i z Lubelszczyzny. — Fundacja prowadziła podobne rankingi w wielu miejscach w całej Polsce. Na fali tych dobrych doświadczeń rozszerzyliśmy działania, we współpracy z GUS, nasze rankingi na całą Polskę — powiedział Cezary Trutkowski, Prezes Zarządu FRDL.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę