Bez punktów w trzeciej kolejce

Piłka nożna
2015-08-31 20:19

W trzeciej kolejce spotkań klasy A wieruszowska Prosna po słabym meczu przegrała na wyjeździe z LZS Łaszew 0:2, ulegając do przerwy 0:1.

LZS Łaszew - Prosna Wieruszów  2:0 (1:0)

Prosna: Kaleta, Zawieja, Giery, Błażejewski, Aplas, Grajerz ( 67 Zarych), Gocha (84 Owczarek), Siatkowski (46 Rzeźnik), Wróbel, Tomala ( 74 Betka), Mrowiński.

Nie był to dobry występ drużyny trenowanej przez Włodzimierza Dwernickiego. Na końcowy wynik  tego spotkania zapewne wpływ miał fakt, że z powodu kontuzji nie mógł wystąpić jeden z podstawowych piłkarzy zespołu Mateusz Poprawa, problemy transportowe miał również Paweł Rzeźnik, który na mecz dotarł dopiero w drugiej połowie. Stąd trener miał dwóch typowych obrońców, a od 42 min praktycznie jednego, gdyż drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mariusz Giery. Gospodarze osłabienie wykorzystali bardzo szybko i po rzucie rożnym w 6 min objęli prowadzenie.  Kilka dobrych minut Prosna - mimo iż grała w osłabieniu -  miała na początku drugiej połowy, a dobrą sytuację na wyrównanie miał Paweł Rzeźnik. W dodatku wyrównały się siły, gdyż sędzia pokazał czerwoną kartkę jednemu z piłkarzy gospodarzy. Równowaga liczebna trwała jednak krótko. W 64 min. drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Łukasz Aplas. Grający w przewadze i przy dużym upale  gospodarze w końcówce zdobyli drugą bramkę i zapewnili sobie trzy punkty.

Wyniki III kolejki

Rolnik Skąpa- LZS Masłowice                                                    2:3

LZS Kurów- GKS Czastary                                                         1:3

LZS Łaszew- Prosna Wieruszów    2:0

KS Osiek- Warta II Działoszyn                                                   0:3

Zryw Ożegów- LZS Wydrzyn                                                     0:1

Czarni II Rząśnia- Orzeł Galewice  2:0

Słowian Dworszowice- GLKS Biała                                           5:2

Warta Osjaków- Start Łubnice                                                     1:0

W sobotę 5 września br.:GKS Czastary – LZS Łaszew (16).

W niedzielę 6 września br.: Prosna Wieruszów – KS Osiek (16),  LZS Masłowice – Start Łubnice (15), Orzeł Galewice – Słowian Dworszowice (17).