Tugazeta

Areszt za uprawę i wytwarzanie narkotyków

WIELUŃ
2022-06-22 13:05
Areszt za uprawę i wytwarzanie narkotyków

Policjanci z Wielunia zatrzymali 45-latka, który w foliowym worku wiózł sadzonki konopi. Ustalono, że mężczyzna już od jakiegoś czasu uprawiał konopie, z których wytworzył znaczną ilość środków odurzających. Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 9,4 kg suszu konopi oraz 420 sadzonek nielegalnych roślin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 45-latka na 3 miesiące.

20 czerwca około 2.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wieluńskiej komendy, w miejscowości Turów zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty. Mężczyzna widząc radiowóz wyraźnie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania. Po chwili zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. 45-letni cyklista miał ze sobą foliowy worek. - Jak się okazało przewoził w nim młode sadzonki konopi. Mężczyzna został, natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalej sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni - relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP. - Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna pod różnymi adresami prowadził uprawy nielegalnych roślin. Podczas przeszukania posesji i jego domu rodzinnego na terenie Wielunia, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi. Policjanci na tym nie poprzestali. Postanowili sprawdzić również jeden z adresów na terenie Wrocławia, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, miejscowi stróże prawa przeszukali wytypowany lokal. Zabezpieczyli tam łącznie  ponad 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia upraw i wytwarzania  znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę