Tugazeta

AP Wieruszów I Mistrzem

Regionalna Liga Dzieci
2017-10-02 08:05
45 punktów w 15 spotkaniach, 62 strzelone bramki i ani jednej straconej – taki jest bilans pierwszego zespołu Akademii Piłkarskiej Wieruszów w I edycji Regionalnej Ligi Dzieci, w kategorii wiekowej 2008/2009. Podopieczni trenera Marcina Wiśniewskiego zupełnie zdominowali rozgrywki i to im przypadła większość nagród indywidualnych.
 
Okazały puchar za zwycięstwo odebrał Radek Trzeciak, ostoja defensywy wieruszowskiego zespołu. W nagrodę zabrał go na własność do domu. Rozgrywki Regionalnej Ligi Dzieci wsparł w tym roku samorząd gminny z Wieruszowa. Nagrody wręczali dzieciom Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieruszowie – Adam Śpigiel oraz radni: Mirosław Jakubczak i Paweł Szandała.
 
- Gratuluję organizatorom tak udanego przedsięwzięcia – mówił Przewodniczący RM w Wieruszowie, Adam Śpigiel. – To ogromne wydarzenie, w całych rozgrywkach bierze udział ponad 300 dzieciaków. – Sam byłem prze wiele lat zawodnikiem i cieszę się, że w Wieruszowie mamy tak zdolne dzieci. Teraz musimy zrobić wszystko, by trenerom Akademii Piłkarskiej i ich podopiecznym zapewnić ciągłość szkolenia.
 
Na czwartym miejscu rozgrywki zakończył drugi zespół AP Wieruszów, będący jednocześnie drużyną o rok młodszą od swoich rywali. Tutaj kapitalne zawody rozgrywali Kacper Mokras i Jakub Patkowski. Rozgrywki zdominował jednak zespół AP Wieruszów rocz. 2008.
- Chłopcy faktycznie zagrali bardzo dobre spotkania – przyznaje ich szkoleniowiec, Marcin Wiśniewski. – W naszej grze jest jednak cały czas sporo mankamentów. Największy, to chyba częsty brak koncentracji. Wynik cieszy, choć, jak zawsze podkreślam, nie ma on dla mnie większego znaczenia. Zdaję sobie jednak sprawę, że jest on bardzo ważny dla dzieciaków i ich rodziców.
 
Najlepszy Zawodnik (A): Michał Winkowski – AP Wieruszów I
Najlepszy Zawodnik (B): Kamil Kalemba – Mogre Mokrsko
Najlepszy Strzelec (17): Kacper Matysek – AP Wieruszów I
Najlepszy Strzelec (16): Hubert Stępień – Mogre Mokrsko
 
Najlepszy Bramkarz: Jakub Puchalski - AP Wieruszów I
 
Wyróżnienie: Piotr Głowik (Pionier Baranów), Kacper Mokras (AP Wieruszów II), Jakub Patkowski (AP Wieruszów II), Filip Fita (AP Lututów), Bartek Mazur (AP Wieruszów I)
 
TABELA KOŃCOWA - ROCZNIK 2008/09
1. AP Wieruszów I 15 45 62:0
2. Mogre Mokrsko 15 36 42:6
3. Pionier Baranów 15 29 23:14
4. AP Wieruszów II 15 22 23:18
5. AP Lututów 15 15 8:25
6. AP Osiek/Wier. 15 6 9:41

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę