Amerykańskie F-15 latają w naszym regionie

Wspólne ćwiczenia z Bazy w Łasku
2022-02-17 11:57

Do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku kilka dni temu przyleciały amerykańskie myśliwce F-15, celem wzmocnienia wschodniej flanki NATO oraz w ramach misji Baltic Air Policing. Samoloty codziennie przelatują nad naszym regionem. We wtorek taki lot miał nawet miejsce o godz. 23.00, wówczas w okolicach Wieruszowa i Wielunia dało się usłyszeć charakterystyczny dźwięk, który niejednego wyrwał ze snu. 

fot. MSWiA

Obecność samolotów z USA to oczywiście odpowiedź na rozmieszczenie rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. 

– Do Polski przyleciały maszyny w wersji C i D. Oprócz pilotów jest też amerykański personel techniczny – powiedział kpt. Michał Kolad, oficer prasowy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. – Nie jest to pierwsze nasze spotkanie w Łasku. Niejednokrotnie mieliśmy okazję wykonywać wspólne ćwiczenia i brać udział w międzynarodowych ćwiczeniach – dodaje kpt. Kolad.

Myśliwce biorą udział w ćwiczeniach z samolotami F-16. 

fot. MSWiA

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę