Tugazeta

Akcja NIELEGALNE ODPADY

ŁÓDZKIE
2021-12-09 08:52

9 grudnia 2021 r. w ramach współdziałania w zakresie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku, wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Łodzi policjanci z garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą: „NIELEGALNE ODPADY 2021”. Działania zostaną przeprowadzone w wybranych punktach na terenie województwa. Podczas kontroli policjanci skupią się przede wszystkim na pojazdach, które transportują odpady i towary niebezpieczne dla środowiska. Priorytetem służb zaangażowanych w te działania jest walka z przestępczością środowiskową.

Przypominamy że, w przypadku kontroli drogowej, jeżeli wymagane dokumenty okażą się niezgodne z przewożonym ładunkiem lub jeżeli przewoźnik nie posiada zezwolenia na przewóz substancji niebezpiecznych, samochód  zostanie zabezpieczony na parkingu. Tam oczekiwać będzie na decyzje w sprawie  unieszkodliwienia bądź utylizacji odpadów. Przypominamy również, że firma i kierowca mają obowiązek wstępnej weryfikacji i kontroli przewożonego ładunku oraz wymaganych dokumentów przewozowych. Niespełnienie tych wymogów może skutkować poważnymi sankcjami prawnymi.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę