Akcja KREW dla seniora

ŁÓDZKIE
2022-01-23 09:34

21 stycznia rozpoczęła się akcja „Krew dla Seniora”. To nowe przedsięwzięcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Województwa Łódzkiego, które ma zachęcić do oddawania krwi.

- Krew stanowi dobro, które jest nie do zastąpienia –  powiedział Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego podczas konferencji prasowej w Centrum. – W sposób szczególny potrzebują jej osoby przewlekle chore, a połowę z nich stanowią seniorzy. Zachęcam, żeby w Dniu Babci i Dziadka, zwłaszcza osoby młode zgłosiły się do punktów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i oddały krew na rzecz osób starszych.

Pierwszych stu krwiodawców otrzymało upominki od Województwa Łódzkiego.

W Centrum chętnych do podzielenia się bezcennym darem nie brakowało.- To najprostszy i najłatwiejszy sposób, żeby komuś pomóc – mówi Bartosz Wiruszewski, honorowy krwiodawca.

W ubiegłym roku w Łódzkiem pobrano aż 71 tys. donacji. Zapotrzebowanie jednak rośnie, bo wraz ze starzeniem się naszego województwa, przybywa osób, które jej potrzebują.

źródło: Urząd Marszałkowski Woj.  Łódzkiego 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę