Tugazeta

Akademia nie dała szans rywalom

Relacja z turnieju w Rychtalu
2018-01-29 09:20
Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Wieruszów w roczniku 2008 zajęła pierwsze miejsce na halowym turnieju w Rychtalu. Nasi chłopcy nie przegrali ani jednego spotkania.
 
Reprezentacja AP Wieruszów zmierzyła się na otwarcie zawodów z gospodarzem, Startem Namysłów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Następnie wygraliśmy z zespołami: GAS Grodków (1:0), WKS - em Wieluń (3:1), AP Reissa o. Kępno (3:1), a punkty naszym piłkarzom zdołał urwać jedynie Masters Brzeg (1:1), drużyna która zajęła drugie miejsce w turnieju.
 
– Cieszy to, że w meczu z Masters Brzeg przegrywając potrafiliśmy walczyć do końca i zdobyliśmy bramkę wyrównującą. To pokazuje, że chłopcy nie spuszczają głowy – mówi trener Łukasz Łakomiak. – Potencjał jest ogromy, mierzyliśmy się z naprawdę solidnymi markami i graliśmy z nimi na wysokim poziomie. A trzeba podkreślić, że chłopcy w tym zestawieniu grali ze sobą pierwszy raz. Ci, którzy ze mną trenują w Lututowie wiedzą, w jaki sposób gramy, natomiast dla zawodników z Wieruszowa zmieniło się trochę ustawienie i system. Ale to bardzo inteligentni piłkarze, szybko załapali, co mam im do przekazania. Już nie mogę się doczekać, gdy będziemy wspólnie trenować do ligi – zdradza trener.
 
Zadowolenia ze swojej ekipy nie krył również trener Marcin Wiśniewski.
 
– Wiedzieliśmy, że turniej będzie stał na wysokim poziomie piłkarskim, ale nie jestem wcale zaskoczony rezultatem. Wiem, na co stać naszych zawodników. To jednak nie znaczy, że można spocząć na laurach. Przed nami jeszcze dużo pracy, my pod względem organizacyjnym i sportowym chcemy zrobić wszystko, by piłkarze rozwijali się jak najlepiej pod szyldem APW – komentuje po turnieju prezes wieruszowskiego klubu. – Już niebawem zasiądziemy z trenerem Łukaszem i opracujemy plan treningowy dla chłopców z roczników 2007/08, tak by grali w ten sam sposób w Lututowie, w Osieku i w Wieruszowie. Dzięki tej spójności nasi zawodnicy jeszcze bardziej się ze sobą zgrają, a od wiosny przynajmniej raz w tygodniu będziemy spotykać ze we wspólnym gronie, by razem pracować – dodaje.
 
Zawodnicy zasłużyli na gromkie brawa i mamy nadzieję, że zmotywuje ich to do jeszcze cięższej pracy. Przed drużynami Akademii Piłkarskiej kolejne turnieje. Zespoły kalendarz gier mają wypełniony już do końca lutego.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę