Tugazeta

9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej poszerza szeregi

WOT
2022-07-04 07:01
9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej poszerza szeregi

9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej poszerza szeregi. Rozpoczęło się formowanie 93 batalionu lekkiej piechoty w Łasku.

Trwa formowanie trzeciego batalionu wchodzącego w skład 9ŁBOT. Jego szeregi zasilą terytorialsi, którzy służą już w 91 i 92 batalionie lekkiej piechoty i złożą wniosek o przeniesienie do nowego batalionu a także nowi ochotnicy, którzy zgłoszą chęć służby w łaskim batalionie.

Terytorialność jest wpisana w nazwę formacji i oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – dlatego żołnierze WOT służą i szkolą się blisko swojego miejsca zamieszkania. Do stałego rejonu odpowiedzialności (SRO) 93blp będą należały powiaty: sieradzki, zduńsko – wolski, łaski, wieruszowski, wieluński, pajęczański, bełchatowski i radomszczański.

Najbliższe szkolenie podstawowe dla nowych ochotników odbędzie się 2 września br., wyrównawcze (dla osób będących już po przeszkoleniu wojskowym) 10 września br.

Aby dołączyć do 9ŁBOT – skontaktuj się z naszym żołnierzem – rekruterem, który pomoże Ci w złożeniu wniosku do terytorialnej służby wojskowej – st. chor. szt. Paweł Kałdoński tel. 506 343 734 lub wejdź na stronę:

https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ - i znajdź kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę