8 jednostek w akcji na terenie gminy Lututów [ZDJĘCIA, FILM]

REGION
2023-11-17 19:52
8 jednostek w akcji na terenie gminy Lututów [ZDJĘCIA, FILM]

8 jednostek OSP z terenu gminy Lututów wzięło udział w piątkowych ćwiczeniach na terenie zakładu produkującego palety w Lututowie przy ul. Lipowej. 

- Głównie zadanie ćwiczeń to zgranie naszych jednostek z terenu gminy Lututów - mówił Marcin Klimas, komendant Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Lututowie. - Założenie: pożar na terenie firmy "Santi" produkującej palety. Ćwiczenie zostało podzielone na dwa etapy, część jednostek działa sobie tutaj na terenie paleciarni, druga część jednostek przygotowuje punkt czerpania wody, żeby zasilić samochody wodą. Na miejscu doszło do pożaru naczepy tira, w związku z czym ogień rozprzestrzenił się na podajnik z drewnem. W tym momencie strażacy walczą z pożarem naczepy i z pożarem drewna. Jedna linia w obronie podana jest na budynek, który znajduje się w pobliżu. Mamy na tę chwilę 2 osoby poszkodowane, które zostały już znalezione, udzielana jest im kwalifikowana pierwsza pomoc. 

Na miejscu pracowały jednostki OSP Niemojew, Lututów, Chojny, Huta, Dymki, Kluski, Dobrosław i Piaski.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę