774 interwencje w 2021 r.

Strażacy podsumowali miniony rok
2022-02-16 06:42

575 miejscowych zagrożeń, 156 pożarów oraz 43 fałszywe alarmy odnotowała w 2021 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej na terenie powiatu wieruszowskiego.

Blisko połowa wyjazdów (290) miała miejsce na terenie gminy Wieruszów. Strażacy 127 razy interweniowali w gminie Galewice, 115 w gminie Lututów, 103 w gminie Sokolniki, 53 w gminie Bolesławiec oraz 51 w gminie Czastary.

Najwięcej zdarzeń przypadło na miesiące wakacyjne. Tylko w lipcu doliczono się 139 miejscowych zagrożeń. Stało się tak po masowych wyjazdach do usuwania owadów błonkoskrzydłcyh, które zagrażały mieszkańcom oraz zagrożeniom ze strony silnych wiatrów. Najmniej zdarzeń miało miejsce w miesiącach zimowych. Wśród przyczyn powstawania pożarów w 67 przypadkach wykazano nieodpowiednie zachowanie przy posługiwaniu się ogniem otwartym, 41 pożarów wynikało z nieprawidłowej eksploatacji konstrukcji budowlanych, 14 z winy wad środków transportu. Wśród najczęstszych przyczyn powstawania miejscowych zagrożeń wskazano nietypowe zachowanie się zwierząt, głównie owadów (159), huragany i silne wiatry (115) oraz niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu (113).

Najczęściej dysponowaną jednostką OSP do zdarzeń była OSP z Wieruszowa. Mowa o 137 interwencjach. Na drugim miejscu jest OSP z Lututowa (81), na trzecim OSP z Galewic (77). Na kolejnych miejscach znalazły się jednostki z Sokolnik (56), Walichnów (50), Chojen (42) oraz Podzamcza (38).

We wszystkich akcjach uczestniczyło 2526 ratowników Państwowej Straży Pożarnej oraz 4037 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę