7 infokiosków na terenie Wieruszowa

Element ekologicznego projektu
2021-12-17 13:30

7 infokiosków pojawiło się na terenie Wieruszowa. To element ekologicznego projektu. Punkty znajdują się przy Klubie Seniora, w parku przy ul. Wrocławskiej, przy Wieruszowskim Domu Kultury, Cechu Rzemiosł Różnych, na terenie Skateparku oraz w parku na Mariance. 

Gmina Wieruszów w latach 2021-2022 będzie realizatorem projektu pn. "Ekologiczny Wieruszów - masowa edukacja ekologiczna", współfinasowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Projekt opiera się na utworzeniu 7 punktów dydaktycznych. Każdy porusza inny problem ochrony środowiska: segregacja odpadów, smog, woda, zanieczyszczenie gleb i powietrza, zanieczyszczenie wód rzeki Prosny i Niesobu, wycinka drzew oraz spaliny.? Punkty zostaną umieszczone w konkretnych lokalizacjach na terenie miasta.

Punkty te wyposażone zostaną w instalacje multimedialne - infokioski, na których będzie wyświetlana treść przekazu do czytających o zagrożeniach i możliwych do realizacji działaniach i codziennych wyborach, którymi mogą realnie wpłynąć na poprawę środowiska wokół siebie.

- W latach 2021-2022 zrealizujemy, wraz z naszymi partnerami, szereg działań - będą to, między innymi: konkursy, akcje, pikniki, zajęcia przyrodnicze dla najmłodszych, gry terenowe. O poszczególnych wydarzeniach będziemy informować Państwa na bieżąco, za pośrednictwem naszych mediów - zapowiada Urząd Miejski w Wieruszowie.

Wartość projektu to 270 725,00 zł, a wartość dofinansowania 124 375,00 zł.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę