Tugazeta

34-latek zebrał 66 punktów karnych

Wszystko w 3 miesiące
2022-01-13 15:05

W trzy miesiące 2021 roku 34-letni sieradzanin zdobył aż 66 punktów karnych. Teraz ponownie będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy. Policjanci wystosowali wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji.

Wykroczenie na drodze może zakończyć się nie tylko mandatem, ale również  skierowaniem sprawy na wokandę sądową, a gdy kierujący przekroczy dozwoloną liczbę punktów karnych musi spodziewać się wezwania na powtórny egzamin prawa jazdy. Policjanci mając na uwadze przyczyny wypadków drogowych, które występują na terenie województwa łódzkiego, nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców naruszających przepisy w rażący sposób. Przekonał się o tym 34 -letni sieradzanin, który w 3 miesiące zdobył aż 66 punktów karnych. Jak każda historia – zaczyna się dość niewinnie. Opisywany  mężczyzna na terenie jednej z sieradzkich wsi ww kwietniu 2021 roku przekroczył dozwoloną prędkość. Za swój czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł, na jego konto wpłynęło też 6 punktów karnych.

Miesiąc później na terenie Sieradza, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu latarni na parkingu osiedlowym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierująca audi kobieta, która prawdopodobnie znajdowała się pod wpływem alkoholu, wjechała w latarnię. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy za kierownicą uszkodzonego audi zastali mężczyznę. Mundurowi zbadali stan trzeźwości. 34-latek miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. Wówczas na jego konto wpłynęły kolejne punkty - w tym przypadku 10.

26 czerwca, 34-latek postanowił po raz kolejny wsiąść za kierownicę. Jadąc ulicami Sieradza, będąc na ul. Broniewskiego, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych wyprzedzał inne pojazdy, a następnie kontynuując jazdę  na ul. Targowej wyprzedzał kolejne auto, nie zważając na to, że z przeciwnego kierunku nadjeżdżał rowerzysta, czym zmusił kierującego  wyprzedzanym  autem  do  gwałtownego hamowania. W tym samym miejscu i czasie nie zastosował się do znaków „STOP” i „Ustąp pierwszeństwa”, również zmuszając innego kierowcę do gwałtownego hamowania. Ponadto kierował  swoim pojazdem nie mając do tego wymaganych uprawnień. To kolejne 22 punkty karne.

66 punktów karnych 

30 czerwca 2021 roku około godziny 7.30 na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Łokietka policjanci drogówki zauważyli seata, który miał pękniętą przednią szybę. Funkcjonariusze dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania. Jednak on zignorował polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca seata uciekał ulicami w centrum Sieradza, po czym wyjechał poza teren miasta. Po drodze wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość, przejeżdżając na czerwonym świetle czy też wyprzedzając na przejściach dla pieszych stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci szybko ustalili dane kierowcy seata. Okazał się im 34-letni sieradzanin. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma on już zatrzymane prawo jazdy. Kilka godzin później 34-latek przyszedł do komendy. Twierdził, że jego samochód został skradziony i zaprzeczał, aby uciekał przed policjantami. Jednak z ustaleń funkcjonariuszy jednoznacznie wynikało, że to on był kierowcą seata. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego 1,2 promila alkoholu w organizmie.  Tym razem na konto kierowcy wpłynęło aż 28 punktów karnych

- W związku z przekroczoną liczbą posiadanych punktów, wobec kierującego został  wystosowany  wniosek o ponowne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie posiadanych uprawnień. Będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy - zapowiada asp. sztab. Marzanna Boratyńska z WRD KWP w Łodzi i dodaje:  - Apelujemy o rozważną, zgodną z przepisami jazdę. Nadmierna prędkość przyczynia się do powstania groźnych wypadków, w których poszkodowani tracą zdrowie, a nawet giną. Prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Przypominamy, że dla kierowcy posiadającego powyżej roku uprawnienia do kierowania pojazdami, maksymalny limit punktów karnych wynosi 24. W przypadku tzw. młodego kierowcy, posiadającego uprawnienia do roku – limit wynosi 20 punktów.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę